carita
edo

Zacatecas

Gobernador:
Miguel Alejandro Alonso Reyes
Periodo:
12 Sep 2010 - 11 Sep 2016

Gobernadores anteriores:
Amalia D. García Medina (PRD)
Periodo: 12/09/2004 - 11/09/2010

Ricardo Monreal Ávila (PRD)
Periodo: 12/09/1998 11/09/2004
Presidente
128 Senadores
500 Diputados federales