carita
edo

Guerrero

Gobernador:
Ángel Heladio
Aguirre Rivero

Periodo:
01/01/2011 - 31/03/2017
Gobernadores anteriores:
Carlos Zeferino Torreblanca Galindo (PRD)
Periodo:
01/04/2005 - 31/03/2011

René Juárez Cisneros (PRI)

Periodo: 01/04/1999 - 31/03/2005
46 Diputaciones locales
81 Ayuntamientos